čtvrtek 13. listopadu 2008

Big Bang

Začala 2 sezóna seriálu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku). Je zajímavý tím, že je o životě úplně normálních lidí - teoretických fyziků, programátorů a pod.

Big Bang jde mnohem dál než IT Crowds, především do každodenního soukromého života. Navíc většinu příhod z IT Crowds může zažít každý ňouma. V Big Bangu jsou to opravdu skvěle padnoucí matfyzácké historky.

Pravda, v určitých kruzích je sledování seriálů považováno za zábavu nedůstojnou intelektuála. Kdo nechce ztratit body na intelektuálském průkazu, měl by radši zdolávat duchovní výšiny Mumie 3 nebo Jamese Bonda 24 a ne sledovat pořád jedny a ty samé televizní postavy. Jenže v Kalifornii je středoevropský intouš neznámý a tak se o nich žádné seriály netočí, proto asi ta nevraživost.

Matfyzák je oproti tomu celosvětově rozšířený druh. A tak bylo snadné mě dostat. Stačilo pár postav, se kterými se mohu identifikovat, trocha realistických situací braných s nadhledem, a je to. Divím se, že na něco takového nějaký filmař nepřišel dřív.

Při Big Bangu si člověk uvědomí, jak nesmírně důležitou funkci má ve společnosti umění. Měl by si ho pustit každý, kdo chce překonat kulturní bariéru, která ho dělí od nějakého matfzyáka. Dokáže totiž zprostředkovat vzájemné porozumnění mezi různými vrstvami téže společnosti.

Škoda že u nás nic takového nemáme.

Žádné komentáře: